A Mars lakott bolygó. Technikai civilizációja elért arra a fokra, hogy a szórt ilyen-olyan háttérsugárzásból képesek kiszűrni és dekódolni a földi tévéadásokat. Sajnos, egyelőre csak a reklámokat, mert akkor az adóteljesítmény erősebb (a hang is sok csatornán felhangosodik magától, ha reklám van) - elvégre azért fizet itt a megrendelő.
Nos, tehát a marslakók meg tudják nézni a tévéreklámokat. Tudósaik ezek alapján megpróbálták a nő mint olyan legjellemzőbb tulajdonságait összeállítani. Az összeállítást visszasugározták a Föld felé, de túl gyengén: egy villámcsapás jól időzített többletenergiája azonban hozzásegített engem, hogy vegyem az adást, és mivel a marsi tudósok immár bírják a földi nyelveket, magyarul érkezett a jelentés, most megosztom az olvasókkal.
"A Naprendszer 3. bolygóján (Phöld) azonosított értelmes lény nőstény példányainak leírása
Az első rövid tudományos leírás a Phöldről érkezett televizor-adások dekódolása és a phöldi nyelvek dekódolása után vált lehetségessé. Televizor-adások sugárzása csak fejlett technikával, értelmes élőlények által képzelhető el, ezért előzetes axiómaként fogadtuk el, hogy a phöldi "férfi" és "nő" meghatározásokkal elnevezett "ember" nevű faj (ezen adások állandó szereplője) értelmes. Sajnos megfejthető minőségű televizor-adás csak óránként 2-3 alkalommal 4-5 percben érkezik (neve: "reklám"); így a "férfi" tudományos igényű leírására egyelőre az anyag nem elegendő, de az adások tanulmányozása folyamatos, és amennyiben a leírás megfelelően kiegészíthető lesz, azt közzé fogjuk tenni.
A "nő" az "ember" értelmes fajának reproduktív nemű, utódok szülésére alkalmas példánya. Fő feladata a szaporodás: meglepő, hogy szellemi képességei a vitathatatlan technikai fejlettséghez képest mennyire korlátozottak. Alapvetően rendkívül egyszerű élethelyzetekben is tanácstalan: a holmik tisztítására szolgáló vegyianyag kiválasztásában is az idősebb egyedek tanácsaira szorul. Hasonlóképpen az utódnevelés legelemibb tényezői - az utód táplálása, tisztántartása - is rendkívül nehéz feladatot jelentenek neki, tanácsok nélkül képtelen kivitelezni ezeket. Kérdéses, hogy a faj fennmaradása nincs-e veszélyben, bár a televizor-adások sűrűsödése arra utal, hogy valamilyen módon a szellemi gyöngeségből eredő zavarokat képesek uralni, sőt, kiterjesztik fajuk elterjedését.
A "nő" testileg rendkívül ellentmondásos. Képi megjelenése fajtársai ("férfiak") szemében határozottan vonzó: tiszta, ápolt küllemű egyedek, látványos testi felépítéssel. Ugyanakkor mind táplálékfeldolgozása, mind egyéb életműködései rendkívül gusztustalanok, és folyamatos, súlyos zavaroktól terheltek. Szaporítószervéből ("hüvely")gyakorlatilag folyamatosan ocsmány váladékok ürülnek, melyeket "hüvelygombának", illetve "rossz napoknak" neveznek, és "tisztasági betét", "tampon" és különböző vegyszerek szolgálnak a jelenség megfékezésére, de ez sikertelen, mert a probléma forrásaink szerint állandó. Adatainkban ezen jelenégek frekvenciája olyan nagy, hogy vélhetően a "nő" hüvelyének házi kezelésével tölti el élete közel harmadát.
A "nő" táplálkozása meglehetősen egyhangú. Emésztése elégtelen, ezért különböző félfolyékony, kellemetlen megjelenésű és szagú táplálékokat kényszerül fogyasztani "joghurt", "kefír", stb. Ezek fogyasztása a "férfi"-populációban minimális - vélhetően azért, mert a "nő" ugyanakkor arra is törekszik, hogy testsúlya éppen csak elérje az élethez szükséges minimumot, amely törekvés a "férfi"-nak nem sajátossága.
A "nő" tevékenységének hozzávetőleg egy másik harmada élőhelyének tisztogatásából áll, de amint arra már utaltunk, az ehhez szükséges ismeretekkel általában nem rendelkezik, azt idősebb fajtársaitól szerzi meg. Tanulékonysága minimális, ugyanis ezen ismeretek folyamatos újrasulykolása forrásaink jelentős arányát betölti.
A "nő" tevékenységének harmadik harmada önmaga szépítéséből áll. Különböző, rejtelmes hatású anyagokat ken teste különféle zónáira, melyekkel vélhetően a szaporodáshoz szükséges vonzerőt igyekszik növelni - tekintettel szaporítószerve fentebb leírt súlyos és folyamatos rendellenességeire, erre szüksége is van. Megjegyzendő, hogy ezen anyagok terén is csak az idősebb példányok rendelkeznek kellő tájékozottsággal, a forrásaink e téren is folyamatos tanácsadó ténykedést tártak fel.
Összefoglaló véleményünk szerint a "nő" a források alapján képtelen volt fejlett technikai civilizáció létrehozására és működtetésére, valamint teste és szelleme esendősége miatt fennmaradása is meglepő. Kellő mennyiségű adat híján nem volt egyelőre megállapítható, hogy az azonos fajhoz tartozó "férfi" egyedek alkották-e a technikai civilizációt, avagy netán egy értelmesebb, de háttérbe húzódó, félénk faj érdeme a dolog? Amennyiben fejlettebb faj a civilizáció letéteményese, a forrásokban vélhetően önvédelmi céllal leplezik valódi kilétüket, és próbálják az "ember"-t értelmesként beállítani.
Hg343KM professzor OO5675mpk docens
a Mars Általános Egyetemének Idegen Civilizációkat Kutató Tanszékén"